Menu
 

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywac informację o nowościach na tej witrynie wpisz swój adres mail, a następnie wciśnij przycisk dodaj.
 

Linki

 

 


  

  

 

 

 


 

 OGARNIJ CUKIER – program edukacyjny adresowany do osób chorych na cukrzycę

OGARNIJ CUKIER – program edukacyjny adresowany do osób chorych na cukrzycę

 

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki (www.fundacjabirn.pl) od 1 lipca bieżącego roku realizuje autorski „Program edukacyjny skierowany do osób z cukrzycą mający na celu zwiększenie świadomości żywieniowej tych chorych, połączony z nauką samokontroli, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy”, który został dofinansowany przez Ministerstwo Zdrowia w ramach programu współpracy ministerstwa z organizacjami pozarządowymi. Program swym zasięgiem obejmuje całą Polskę.

 

Z cukrzycą zmaga się już prawie 3 miliony Polaków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań. Wystarczy tylko wymienić choroby układu krążenia czy niewydolność nerek. Warto uświadamiać diabetykom, że dzięki zaangażowaniu w proces leczenia mogą skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

 

Od 14 września aż do końca listopada bieżącego roku w każdy czwartek o godzinie 20.00, Fundacja organizuje webinaria z których każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu poświęconemu cukrzycy. Webinarium umożliwia dyskusję z ekspertami i zadawanie im pytań przez uczestników. Użytkownicy Facebooka będą mogli śledzić ich transmisję live na oficjalnym profilu FB Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Osoby, które nie korzystają z Social Media, będą miały możliwość obejrzenia części teoretycznej na stronie internetowej Fundacji Badań i Rozwoju Nauki. Webinaria poświęcone będą zagadnieniom takim jak: Ogólne zasady żywienia chorych na cukrzycę i planowanie posiłków w cukrzycy, Wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe w praktyce, Znaczenie i sposoby samokontroli cukrzycy, Insulinoterapia,  Leki doustne w leczeniu cukrzycy, Hipoglikemia i hiperglikemia, Późne powikłania cukrzycy, znaczenie właściwego leczenia i wyrównanie cukrzycy oraz odpowiedzialność chorego w ich zapobieganiu poprzez samokontrolę, Promocja zdrowego stylu życia, znaczenie aktywności fizycznej i utrzymanie prawidłowej masy ciała, Nowoczesne metody leczenia cukrzycy.

Dlaczego webinaria będą najlepszą formą dotarcia do szerokiej grupy odbiorców? „Żyjemy coraz szybciej, łatwiej przyswajamy obrazy i dźwięk niż tekst pisany. Zależy nam na tym, aby wszyscy zainteresowani problematyką związaną z cukrzycą, w łatwy i przystępny sposób mogli poszerzyć swoją wiedzę i poznać praktyczne sposoby ogarniania tej choroby nie wychodząc z domu.” – podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących - „Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, insulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie. Cieszę się, że do prowadzenia webinariów udało nam się zaprosić najlepszych w swoich dziedzinach, m.in. prof. dr hab. Ewę Pańkowską, jednego z najlepszych diabetologów w Polsce, czy dr n. med. Martę Serwańską-Świętek, uznaną nefrolog” – dodaje.

 

Podsumowaniem programu będzie e-book, zawierający tematykę poruszaną podczas wszystkich webinariów oraz inne informacje użyteczne dla osób chorych na cukrzycę. Udział w webinariach, jak również e-book są bezpłatne.

 

Więcej informacji o programie na witrynie www.ogarnijcukier.pl

data dodania: 18.10.2017 powrót  
Ogłoszenie
 

Aktualności

Cukrzyca: możliwy pomiar glukozy w pocie

Południowokoreańscy naukowcy z Seoul National University opracowali alternatywny sposób oceny poziomu glukozy - w pocie. O nowym pomyśle naukowców informuje pismo „Science Advances”.

05.04.2017 czytaj

3

3

23.11.2016 czytaj
Artykuły
 


 
Copyright DDSOFT.pl 2009