Menu
 

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywac informację o nowościach na tej witrynie wpisz swój adres mail, a następnie wciśnij przycisk dodaj.
 

Linki

 

 


  

  

 

 

 


 

 



Zastosowania terapii wibroakustycznej i urządzenia Vitafon.

Relacja między człowiekiem a dźwiękiem, to odwieczne, wewnętrzne połączenie, które wpływa na rozwój zarówno fizyczny jak i psychiczny ludzkiego organizmu.

Od początku istnienia człowieka, dźwięk jest kluczowym narzędziem w jego życiu. Zjawisko to, z naturalnego hałasu, uległo z czasem przekształceniu w wyrafinowaną interpretację dźwięków w różnych aspektach życia, co stało się kluczową kwestią w rozwoju ludzkości. Wprowadzenie dźwięku do języka i komunikacji międzyludzkiej w znacznym stopniu przyczyniło się do rozwoju cywilizacji. W wyniku transformacji dźwięku powstała muzyka i ekspresja werbalna, który stała się głównym czynnikiem tworzącym tożsamość człowieka. Ten poziom rozwoju i wyrafinowania w używaniu dźwięku dał ludziom potwierdzenie ich wyższości nad zwykłymi zwierzętami. Używany w dzisiejszej kulturze głównie jako forma ekspresji, dźwięk nadal wzmacnia oryginalną formę komunikacji, niezbędną dla istnienia i rozwoju człowieka.

Szybki rozwój nauki wpłynął przez wieki na ogromną transformację medycyny. Innowacyjne rozwiązania pozwoliły na włączenie do metod leczniczych terapii dźwiękiem. Nowa forma leczenia została zbadana przez lekarzy i naukowców i  dzisiaj terapia wibroakustyczna ma coraz szersze zastosowanie w dążeniu do poprawy stanu zdrowia pacjentów.  Dźwięk jest w stanie leczyć rany, problemy w oddychaniu oraz mnóstwo innych schorzeń, już na poziomie komórkowym. 

Ciało ludzkie jest zawsze w ruchu, a mikrowibracje wytwarzane w komórkach  wspierają zasadniczo odzyskiwanie energii oraz biorą udział w reakcjach immunologicznych. Zjawiska biologiczne zachodzące w ciele wytwarzają szybkie wibracje, które  stopniowo zmniejszają prędkość po urazie, intensywnym wysiłku fizycznym czy długotrwałym zmęczeniu. Celem terapii wibroakustycznej jest przywrócenie utraconej energii komórkowej, co poprawia ogólny stan zdrowia pacjenta. Drgania dźwięku zwiększają przepływ krwi w komórkach, co przyczynia się do poprawy stanu zdrowia całego ciała. Naukowcy są pewni, że urządzenia wibroakustyczne mają zdolność zwiększania poziomów energetycznych mikrowibracji do optymalnego stanu. 

Przez lata medycznych badań i terapii stwierdzono, że leczenie z pomocą  wibroakustyki może być korzystne i daje pozytywne skutki. W Centrum Klinicznym Narodowych Instytutów Zdrowia i Rehabilitacji Wydziału Medycyny w USA przeprowadzono badania nad redukcją bólu i objawów chorobowych z pomocą terapii wibroakustycznej, u  pacjentów z różnymi schorzeniami. W badaniu brało udział 272 pacjentów z niezliczoną ilością diagnoz, z nowotworami, chorobami serca, płuc i problemami z krążeniem krwi, chorobami zakaźnymi, cukrzycą czy zaburzeniami nastroju. Badania miały na celu udowodnienie, że terapia wibroakustyczna redukuje ból. Badawcza sesja trwała 22 minuty i zakończyła się  zmniejszeniem bólu i objawów o 53%. Ponadto inne efekty uboczne, takie jak napięcie, zmęczenie, nudności zostały również zredukowane po terapii. Późniejsze badania, doprowadziły  do podobnych wniosków, że terapia wibroakustyczna zmniejsza ból i objawy chorobowe wielu schorzeń.

Wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców w domu opieki dla seniorów, dowodzą, że terapia wibroakustyczna wspomaga redukcję depresji w u starszych osób. Społeczeństwo starzeje się i już wkrótce to osoby starsze będą najbardziej wymagającą grupą społeczną i do niej właśnie powinny być skierowane wszelkie inicjatywy w zakresie wsparcia medycznego. Kierując się troską o lepsze standardy życia seniorów w domach opieki, amerykańscy naukowcy wykonali cykl sesji terapeutycznych z udziałem urządzeń wibroakustycznych, których uczestnikami były osoby starsze, uskarżające się na depresję. Problem depresji dotyka prawie 80% osób w wieku senioralnym. To poważna kwestia, ponieważ badacze zaobserwowali korelację między ilością przypadków depresji i zgonów w jej następstwie. Przeprowadzony eksperyment w domu opieki seniorów z pomocą urządzeń wibroakustycznych dowiódł, że u ponad połowy jego uczestników nastąpiła w wyniku terapii zauważalna redukcja depresji i znaczna poprawa funkcjonowania. Depresja objawia się zazwyczaj problemami związanymi ze snem i właśnie ta sfera została w wyniku terapii zdecydowanie unormowana. Obserwacje wynikające z przeprowadzonego eksperymentu pozwoliły naukowcom na wysnucie tezy, że niezwykle korzystne dla zdrowia osób starszych byłoby wdrożenie terapii wibroakustycznej do ogólnej opieki medycznej skierowanej do seniorów.

Dźwiękami o konkretnej skali częstotliwości można oddziaływać na różne organy w ludzkim ciele, co skutkuje lepszym krążeniem w nich limfy i krwi. Wątroba, nerki, trzustka czy kręgosłup to newralgiczne miejsca w naszym organizmie, w których,  dzięki stymulacji mikrowibracjami ulegają poprawie procesy fizjologiczne i immunologiczne. Mikrowibracje na poziomie komórkowym są niezbędne dla większości reakcji biologicznych i immunologicznych w ludzkim ciele. Ich deficyt w określonych tkankach powiększa się z wiekiem, ale jest również skutkiem wielu chorób, urazów, zmęczenia, stresu, zaburzeń ukrwienia różnych odcinków rdzenia kręgowego.

Ludzkie ciało składa się w 70% z wody, która jest doskonałym transmiterem dźwięku i wibracji. Bezpośrednia stymulacja dźwiękiem ludzkiego organizmu skutecznie działa już na głębokim poziomie komórkowym. Ciało poddane wibracjom, to w zasadzie woda, która doskonale przewodzi wszelkie drgania. Drgania cząsteczek wody tworzą harmonijny i zdrowy rezonans, który przywraca równowagę w organizmie.

Pojęcie „Terapia wibroakustyczna” pojawiło się po raz pierwszy w latach dziewięćdziesiątych, gdy użyte zostało przez przez rosyjskiego fizyka V. Fedorova.  Prowadzone w tamtym czasie badania w Rossii i póżniej Europie i Ameryce Północnej wykazały, że fale dźwiękowe o zakresie 30 – 120 Hz, transmitowane przez specjalne wibroakustyczne urządzenia, takie jak Vitafon, mają pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Określone częstotliwości drgań pomagają osiągnąć określony cel, przekładający się na leczenie konkretnych schorzeń. Na przykład niskie częstotliwości od 40 do 86 Hz sprawdzają się w leczeniu astmy lub stanów zapalnych stawów kostnych, zaś te o wartości 30 Hz mają pozytywny wpływ na pacjentów z chorobą Parkinsona. Od redukcji stresu, bólu,  rozluźnienia do wsparcia w tak poważnych problemach zdrowotnych, jak choroba Alzheimera, nowotwory czy ADHD u dzieci, leczenie wibracjami i dźwiękiem z pomocą urządzenia Vitafon daje potwierdzoną badaniami naukowymi wysoką skuteczność.

Vitafon jest szansą dla wszystkich osób, które źle znoszą leczenie farmakologiczne, starają się odzyskać kondycję zdrowotną po chemioterapii, bądź borykają się z problemem bólu związanym z różnego typu schorzeniami. To urządzenie leczy i zapobiega, wykorzystując nieinwazyjną i bezpieczną dla organizmu metodę działania dźwiękiem o odpowiedniej częstotliwości na ciało.

Forma terapii dźwiękowej, jaką daje urządzenie Vitafon ma, jak widać, ogromne możliwości. Redukcja bólu, problemów neurologicznych, psychicznych, pomoc w leczeniu skutków udarów mózgu i zapobieganie im, wsparcie w chorobach tego typu co cukrzyca czy zwyrodnienia stawów sprawia, że wibroakustyka ma szansę stać się najskuteczniejszą metodą leczenia XXI wieku.

To co czyni wyjątkowym urządzenie Vitafon, to całkowita bezinwazyjność, działanie oparte wyłącznie na przepływie energii. Ta alternatywna forma zdrowotnej odnowy biologicznej organizmu wykorzystywana jest od wieków i w tej chwili staje się najlepszym rozwiązaniem dla pacjentów cierpiących na ból oraz problemy neurologiczne po udarach, w chorobie nowotworowej, po operacjach stawów biodrowych czy kolan.

Życie to drgania cząsteczek. Wszystko co nas otacza i samo nasze ciało wypełniają wibracje o różnych częstotliwościach drgań. Jesteśmy jak doskonale skonstruowany instrument, który musi od czasu do czasu poddać się strojeniu z pomocą takich urządzeń jak Vitafon, by w naszym ciele mogła zapanować zdrowa harmonia.

Źródło: Redakcja


 

 

 

 

 

data dodania: 20.06.2017 powrót  
Ogłoszenie
 

Aktualności

Cukrzyca: możliwy pomiar glukozy w pocie

Południowokoreańscy naukowcy z Seoul National University opracowali alternatywny sposób oceny poziomu glukozy - w pocie. O nowym pomyśle naukowców informuje pismo „Science Advances”.

05.04.2017 czytaj

3

3

23.11.2016 czytaj
Artykuły
 


 
Copyright DDSOFT.pl 2009